Tag: wypoczynek

Sty
11

Turek - miejscem do aktywnego wypoczynku Turek jest miejscem szczególnym, nigdzie indziej nie ma tylu sklepów, punktów usługowych, co tutaj. Kolejnym atutem jest położenie miasta, ponieważ mieszkańcy mają z stąd blisko do licznych zbiorników wodnych. Fakt ten sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i zabawie nad wodą. Główną rzeką przepływającą przez powiat jest Warta, to waśnie tutaj kumuluje się najwięcej atrakcji wodnych w rejonie. Możemy skorzystać z licznych spływów kajakowych, rejsów czy nawet wędkowania. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz czystej wody turyści przybywający w te rejony mogą na pewno zakochać się w czystych lasach. Brzegi wody porastają lasy, które dostarczają pięknych walorów wzrokowych. W okolicach Turku poza atrakcjami związanymi z naturalną rzeką turyści mogą jeszcze skorzystać ze sztucznych zbiorników, w których woda jest utrzymywana sztucznie, mowa tutaj o zbiorniku Przykona. Tutaj istnieje duża baza noclegowa oraz możliwość wypożyczenia sprzętu do pływania. W sezonie letnim obiekt jest pilnowany przez ratowników, ponieważ cieszy się ogromnym powodzeniem. Bliskie sąsiedztwo z miastem sprawia, że na weekend przyjeżdża tutaj bardzo wielu mieszkańców, aby się odprężyć i wypocząć na łonie natury. Jak widać Turek ma wiele atrakcji, dzięki bliskości ze zbiornikami wodnymi stał się szybko bazą dla wielu turystów i osób odwiedzjących te tereny.

Sty
01

Szlaki rowerowe w Koninie Ciekawy teren to taki, który budzi w nas zainteresowanie. Przybywając w nowe okolice szukamy nie tylko miejsc do zwiedzania, ale i wypoczynku. Takim miastem jest na pewno Konin. Kiedy zmęczeni jesteśmy już hałasem miejskim i chcemy wypocząć możemy skorzystać z licznych atrakcji, jakie czekają na nas w tutejszym lesie. Powita koniński to duży obszar leśny gdzie trasy rowerowe są przygotowane właśnie pod rowerzystów. Tras jest wiele a do tego są właściwie oznakowane, dzięki czemu wielka objętość terenu leśnego nie przeraża nikogo. Do dyspozycji turystów, jaki samych mieszkańców mamy aż 600 km tras rowerowych. Same trasy są bardzo zróżnicowane, mogą mieć różny stopień trudności oraz długość, aby się z nimi zapoznać wystarczy tylko przeczytać oznaczenia na mapie, jest to sporym ułatwieniem dla rowerzysty. Szlaki rowerowe obejmują ogromne tereny lasów, łączą też nie rzadko Konin z mniejszymi miejscowościami. Trasy mają wiele walorów, ponieważ podczas jazdy nie tylko zwiedzamy piękne lasy, ale do tego możemy zobaczyć okolice w całej okazałości, na uwagę zasługuje tutaj na pewno trasa rowerowa wokół jeziora, która to jest bardzo malownicza. Szlaki rowerowe są ogromnym atutem miasta, na co wskazuje szerzące się z roku na rok zainteresowanie nimi. To nie tylko opcja na aktywny wypoczynek, ale i poznanie walorów miasta.

Gru
22

Turek i wypoczynek w lesie Centrum miasta Turek to duże blokowiska oraz markety, tych nie brakuje na każdym rogu. Każdy z nas po trudnym tygodniu pracy marzy o relaksie w ciszy i spokoju. W Turku o to nie trudno, ponieważ wielki teren tego miasta porastają liczne lasy. Mieszkańcy nie mogą narzekać też na trasy rowerowe, które są dobrze przygotowane pod względem oznakowania i terenu. Turowianie znakomicie zdają sobie sprawę z faktu jak cenny atrybut poosiadają, więc wiosną oraz latem spędzają w lesie sporo czasu. W miejscu tym są też przygotowane parkingi leśne gdzie każdy może odpocząć i zjeść posiłek. Jeśli chodzi o czystość w Turkowskich lasach nie jest z tym najgorzej. Co roku z okazji dnia ziemi szkoły podstawowe oraz gimnazjalne mobilizują się do sprzątania lasów oraz parków. Dzięki takiej inicjatywnie wszyscy możemy korzystać z czystej przestrzeni. Las to również wiele atrakcji, można tutaj uprawiać sporty, biegi jazdę na rowerze czy nawet zbierać grzyby jesienią. To na pewno fajny pomysł na wypoczynek na świeżym powietrzu. Jeśli z kolei lubimy dreszczyk adrenaliny na specjalnie wydzielonym terenie w lesie znajduje się strzelnica, z której można skorzystać. W lesie ma też miejsce wiele imprez kulturalnych jak biegi przełajowe, rajdy czy inne inicjatywy. Turek jest nie dużym miastem, ale to przemawia na jego korzyść, ponieważ mieszkańcy bez problemu mogą korzystać z wypoczynku w lesie, który jest na wyciągnięcie ręki.